Şenol ERGİN, koleksiyonerliğe adım atmayı arzu eden ve ayrıcalıklı koleksiyon oluşturmak isteyen sanatseverlere uzunca bir süredir “Sanat Danışmanlığı Hizmeti” vermektedir. Serginsanat.com aracılığıyla koleksiyonerlerin hedeflerine, zevklerine, yapabilecekleri yatırım boyutuna, ayırmak istedikleri bütçelerine göre, güvenli ve kazançlı bir yol haritası çizmelerine yardımcı olmaktadır. Her koleksiyonun ünik bir tavra sahip olması ve koleksiyonerin karakteristik özelliğini göstermesi önemsemektedir. Bu bağlamda Danışmanlık hizmeti sağladığı sanatseverlerin; yaşam tarzının yanı sıra, iş yaşamını, kişisel beğenilerini ve ilgi alanlarını bir arada değerlendirerek, yapılan seçimlerin olabildiğince yerinde ve koleksiyon sahibini yansıtmasına önem verir.

Günümüzde uluslararası sanat fuarları, galeri sergileri, bienaller ve müze sergileri organize edilmektedir. Şenol ERGİN profesyonellik anlayışı kapsamında, sanat hareketlerinin, yükselen sanatçıların ve trendlerin yakın izleyicisi olarak sanat piyasasındaki hareketliliği yakalama, koleksiyonerlerin yoğun iş tempoları arasında sanata ayıracakları vaktin nitelikli hale gelmesine değer katmaktadır. Sanat danışmanlığı kapsamında koleksiyona eser alımı ile sınırlı kalmamakta, eserlerin gerektiği gibi güvenli bir şekilde koleksiyonere ulaştırılması ve sergilenmesi konusunda da profesyonel bir şekilde yardımcı olmaktadır.

Aynı zamanda sağladığı küratörlük hizmeti ile belirleyeceğiniz bütçeler dahilinde, koleksiyonunuzun adım adım arzuladığınız etkiyi sağlaması için size yardımcı olmaktadır.

Kendi ifadesi ile;

İsterim ki; yaşadığımız, çalıştığımız, havasını soluduğumuz mekanların uygun olan her noktasında sanat eseri bulunsun. Bir ofis köşesi, bir hastane koridoru, tatile gittiğimiz bir otel, asansörü beklediğimiz koridor, hatta ve hatta iş yemeğinde gözümüze çarpan restoran duvarı... Günlük telaşe ve iş akışı içesinde bile yaşadığımızı unutmayalım. Bu düşüncenin paralelinde özel koleksiyonların yanı sıra, kurum koleksiyonları için de çalışmalarımı yürütüyor, ortak kullanım alanlarına (ofis, şirket, otel, restoran, hastane ve benzeri alanlarda) şirket misyonunuzu, sizin ve çalışanlarınızın estetik zevkini yansıtacak değerler kazandırmaya özen gösteriyorum.

Online hizmet veren Serginsanat.com, genç sanatçılarımızın daha önce sergilenmemiş eserlerini görebilmenize, koleksiyonerliğe yeni başlayanların sanata yakınlaşmasına, kendi zevklerinizi keşfetmenize, koleksiyonlarını doğru ve nitelikli bir şekilde kurgulanmasına yardımcı olmaktadır.

SERGİN SANAT YATIRIM